BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyarázkodik a spanyol kormány

Öt nappal a véres madridi merényletek és két nappal a parlamenti választások után Spanyolország már hivatalosan is külföldi terroristákat, és nem a baszk ETA-t gyanúsítja - írta a radio.hu.

2004. március 16. kedd, 09:53

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Erről a spanyol ENSZ-nagykövet tájékoztatta a világszervezet Biztonsági Tanácsát, s mindeközben magyarázkodó levelet intéztek ma a BT-hez, amiért a múlt heti madridi vasúti merényletek után villámgyorsan elítéltette a testülettel a baszk szeparatista ETA terrorszervezetet.

A levélben Madrid kifejtette, hogy akkor határozott meggyőződése volt az ETA felelőssége, azóta azonban új elemek kerültek napvilágra a nyomozásban, és ezek nyomán más hipotézisek is felmerültek az elkövetőket illetően - írta az mti.hu.

Megfigyelők szerint a jobboldali spanyol kormány hét végi leváltásában szerepet játszott az a lakossági vélekedés, hogy a kabinet amikor kizárólag az ETA-t igyekezett vádolni a robbantásokkal manipulálni próbálta a választásokat. A spanyol rendőrség jelenleg hat marokkóit gyanúsít a merényletsorozat gyakorlati végrehajtásával, öten közülük szökésben vannak, a hatodikat, Dzsamal Zugamot szombaton őrizetbe vették.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet