BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Veszteséget hozott az útdíjprojekt a Deutsche Telekomnak

Veszteséges lett a tavalyi utolsó negyedévben a Deutsche Telekom, miután túl sokba került neki a német útdíjszedési rendszer kidolgozásában való részvétel.

2004. március 10. szerda, 08:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A DT nettó vesztesége 364 millió euró volt 2003 októbere és decembere között, szemben az egy évvel korábbi 77 millióval. A legnagyobb terhet az egyelőre csak kudarcokat halmozó -a DaimlerChryslerrel közösen vállalt - útdíjbeszedési projektre szánt 442 millió euró jelentette, ennyi kellett ugyanis a veszteség fedezésére és a jövőbeli kockázatok kezelésére.
Az EBITDA a negyedik negyedévben 3,4 százalékkal 4,5 milliárd euróra nőtt, köszönhetően elsősorban a jól teljesítő mobil-üzletágnak.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet