BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyobb támogatást kap a Hyundai-beruházás

2004. március 7. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szlovák kormány 8,8 milliárd koronával támogatja a dél-koreai Hyundai autógyár zsolnai beruházását, ebből 6,8 milliárdot kap közvetlenül a befektető, 2 milliárdot pedig az invesztícióval kapcsolatos további kiadásokra különítenek el – döntött a kabinet. A 8,8 milliárd koronás összegből arra lehet következtetni, hogy a Hyundai beruházása nagyobb lesz a bejelentett 700 millió eurónál, összességében meghaladja majd az 1 milliárd eurót. Az uniós előírások szerint ugyanis az állami támogatás nem lépheti túl az invesztíció értékének 15 százalékát, ami 700 millió euró, azaz jelenlegi árfolyamon 28,5 milliárd korona esetében 4,27 milliárd korona lenne. Mikulás Gera, a pénzügyminisztérium szóvivője kérdésünkre közölte: a 700 millió euró csak magára az autógyárra vonatkozik, a járulékos beruházások, a logisztikai központ megépítésének ára nincs benne az összegben, így valóban 1 milliárd eurót meghaladó beruházásról beszélhetünk. A PSA nagyszombati beruházását 6,4 milliárd koronával támogatja az állam.
A kormány és a Hyundai Motors közötti szerződés dokumentumait április 15-éig kell Brüsszelbe küldeni, ahol a bizottság áttekinti az állami segítség egyes tételeinek jogosságát, és elképzelhető, hogy a támogatás egy részét nem hagyják jóvá, amely esetben tárgyalásokat kezdenek a brüsszeli bizottsággal – mondta Pavol Rusko gazdasági miniszter. A kormányülés után közölték: a Pozsonytól Zsolnáig tartó autópálya 2006. november végére készül el teljes hosszúságában.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet