BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Torlódás lesz a cseh határon

2004. február 26. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A cseh speditőr társaságok és fuvarlevél-kiállítók csütörtökön Kladnóban megegyeztek: pénteken reggel 8 órától a nyolc legforgalmasabb cseh–német és cseh–szlovák határátkelőhelyen (Jiríkov, Cínovec, Vojtanov, Pomezí nad Ohrí, Rozvadov, Folmava, Breclav-autósztráda – a Pozsonyt Prágával összekötő autópálya –, Sudomerice) leállítják az áruforgalmat. A teherfuvarozók tartanak az akciótól, ugyanis ha szombatig nem tudják elvámoltatni az árujukat, akkor a teljes hétvégére a határátkelőkön rekednek. Vasárnap ugyanis nem foglalkoznak a kamionokkal, sőt a kamionok vasárnap ki vannak tiltva az autósztrádákról. Arról nem döntöttek, hogy a tiltakozás meddig fog tartani. Egyesek szerint pénteken 20 óráig tartana a megmozdulás, mások azt szeretnék, hogy mindaddig, amíg a kormány érdemben nem hajlandó foglalkozni a kérésükkel. Frantisek Zugar, a speditőrök szövetségének elnöke úgy nyilatkozott, hogy a tiltakozás a Csehországba tartó kamionok mintegy 60 százalékát érinti.
A megmozdulás ugyan kizárólag a kamionokat veszi célba, azonban Frantisek Zugar szerint ennek hatása lesz a személygépkocsik forgalmára is. – A kamionok akár 20 kilométer hosszúságban is kígyózhatnak a határátkelők térségében. Ennek dacára nincs más megoldás. Fel kell hívnunk a figyelmet, hogy emberek ezrei veszítik el munkájukat – mondta Zugar. A cseh speditőrök kompenzációt követelnek azért, mert az ország európai uniós belépésével legalább 1500-an válnak munkanélkülivé.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet