Ha a Spidla-kormány nem hajlandó tárgyalásokat kezdeni a szállítmányozási vállalkozókkal, akkor pénteken Csehország nyolc határátkelőhelyét egyetlen kamion sem lépheti át. A magáncégek 90 millió korona kártérítést kérnek azért, mert az ország európai uniós tagságából adódóan az ágazat legalább háromezer főt érintő elbocsátásra kényszerül. A speditőrök az elképzelések szerint pénteken a legforgalmasabb cseh-német és cseh-szlovák határátkelőket szeretnék megbénítani, Rumburktól Breclavig. A Hospodárske Noviny szerint ha ez bekövetkezik, akár 10-12 ezer kamion torlódhat fel, és 20 kilométeres sorok alakulhatnak ki. Az ágazat érdekvédelmi szervezete csütörtökön hozza meg a blokáddal kapcsolatos végső döntését. A cseh speditőrök és az államhatáron dolgozó munkatársaik száma 2004. május 1. után a mostani 5200 főről alig 2200-ra csökken. Az elbocsátani tervezett 3000 főből 1500-at saját forrásaikból kárpótolnak, a további 1500-nak pedig az államtól kérnek - eddig mindhiába - segítséget.
