Ha a cseh kormány nem hajlandó tárgyalásokat kezdeni a szállítmányozási vállalkozókkal, akkor pénteken az ország nyolc határátkelőhelyét egyetlen kamion sem lépheti át. A magáncégek 90 millió korona kártérítést kérnek azért, mert az ország európai uniós tagsága miatt az ágazat legalább háromezer fő elbocsátására kényszerül. A speditőrök pénteken a legforgalmasabb cseh-német és cseh-szlovák határátkelőket szeretnék megbénítani, Rumburktól Breclavig. A Hospodárske Noviny szerint ha ez bekövetkezik, akár 10-12 ezer kamion torlódhat fel, és 20 kilométeres sorok alakulhatnak ki. Az ágazat érdekvédelmi szervezete csütörtökön hozza meg a blokáddal kapcsolatos végső döntését.
