BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tőzsdére megy a német postabank

A német postai és logisztikai csoport a Deutsche Post júniusban tőzsdére vinné a hozzá tartozó Postbankot – jelentette Reuters szerdán. A bank Németország egyik legnagyobb, 10 millió ügyféllel rendelkező pénzintézete.

2004. február 18. szerda, 11:10

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A bank 49 százalékát kívánják értékesíteni, amitől mintegy 3 milliárd euró bevételt várnak. A Postbank úttörő szerepet játszott a német telefonos és online banki szolgáltatások bevezetésében. A bank decemberi jelentése szerint a 2003-as év végi adózás előtti profitja 500 millió euró, amit a tervek szerint 15 százalékkal 700 millióra képesek növelni.
A bonni központú Deutsche Post a bevételt adósságai csökkentésére és befektetésékre használná, egyebek között a pán-európai infrastruktúra fejlesztésbe szállnának be.
A tőzsdére vitelt eredetileg őszre tervezték - az új időpontot még jóvá kell hagynia a felügyelőbizottságnak - , s ha minden a terveknek megfelelően sikerül, akkor 2001 eleje óta ez lesz a legnagyobb ilyen akció Németországban.
A Deutsche Post előzetes becslések szerint mintegy 700 millió euró profittal zárta a 2003-as évet.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet