Zdenek Skromach cseh munkaügyi miniszter korlátozni szeretné az iparengedéllyel rendelkező külföldiek munkavállalását Csehországban - írja a Mladá Fronta Dnes. „Hazai vállalkozóinknak tisztességtelen konkurenciát jelenthetnek a külföldiek” - idézte a lap a minisztert. Skromach úgy látja, a kisvállalkozásban érdekelt külföldi polgároknak először letelepedési engedélyt kellene kapniuk, és csak ezt követően juthatnának hozzá az iparűzési engedélyhez. Katerina Prejdová, a munkaügyi tárca szóvivője közölte: még nincs teljesen kidolgozva a korlátozó tervezet, többek között hiányzik az ipari minisztérium állásfoglalása. Zdenek Skromach vélekedésének ellentmond Miloslav Masek, a cseh építőipari vállalkozók szövetségének vezetője, aki kijelentette: „Szükségünk van a külföldiekre, különösen a Keletről érkezőkre. Csehországban nincs érdeklődés a szakmánk iránt, a fiatalok sem akarnak elhelyezkedni az építőiparban.” Állítása azért érdekes, mert a 2003-ban Csehországban regisztrált 62,3 ezer, munkaengedéllyel rendelkező külföldi zöme éppen az építőiparban tevékenykedik.
