A szlovák kormány tegnap határozatot fogadott el a MiG-29-es vadászgépek korszerűsítéséről. A 19 vadászgépből 12-t újítanak fel, emellett a légierő 10 darab Mi-24-es vadászhelikopterrel fog rendelkezni, ezenkívül néhány könnyű helikopter és teherszállító repülőgép marad állományban. A MiG-ek felújítása mintegy 500 millió koronába fog kerülni. Pozsony források híján továbbra sem kíván nyugati gépeket vásárolni. Juraj Liska honvédelmi miniszter korábban úgy nyilatkozott, hogy a szlovák légierő újrafelfegyverzése csupán 2008-tól esedékes, és majd akkor döntenek, hogy használt vadászgépeket vesznek-e vagy vadonatújakat lízingelnek. Liska közölte, néhány napon belül tárgyalásokat kezdenek Moszkvával a MiG-29-es gépek felújítása érdekében. Ennek költségeit részben a Szlovákiával szemben fennálló orosz államadósság törlesztéséből állnák.
