Szlovákia akár 120 milliárd korona összegű külföldi befektetéstől is eleshet, ha a politikai feszültségeket nem sikerül rövid időn belül megoldani - állítja Pavol Rusko gazdasági miniszter. A Dzurinda-kabinet kisebbségbe kerülése nyomán a külföldi befektetők amiatt aggódnak, hogy a kormány nem lesz képes olyan ütemben véghezvinni a reformlépéseket, mint azt tervezte. Rusko szerint a kétkedők közt ott van a Hyundai is; mint elmondta, az 1,5 milliárd dolláros befektetést ígérő autógyár képviselői a múlt héten rákérdeztek az ország belpolitikai helyzetére. Minderre rájátszik a versenytárs Lengyelország is: Szlovákia instabilitásával és Vladimír Meciar visszatérésével ijesztgetik a dél-koreai céget - tette hozzá a miniszter. Egy másik, aláírás előtt lévő befektetés esetében már későbbre halasztották a tárgyalásokat. A korona, amely az előző hetekben 40,60 korona/euróra erősödött, a múlt héten újra gyengülni kezdett.
Részletek a 2. oldalon ä
