BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rekord Intel-negyedév, de a befektetők elégedetlenek

A világ legnagyobb mikrochip-gyártója, az Intel Corp. megduplázta negyedéves profitját, és minden idők legmagasabb forgalmát érte el az észak-amerikai és az európai piacok fellendülése miatt - írta Reuters.

2004. január 15. csütörtök, 09:02

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Intel az elmúlt év utolsó negyedében a vártnál nagyobb, 8,74 milliárd dolláros árbevétel mellett 2,2 milliárd, részvényenként 33 cent nettó nyereséget ért el. Egy évvel korábban 7,16 milliárdos forgalmat és 16 cent EPS-t produkált a cég.
Mindezek ellenére az Intel részvényei tegnap 3 százalékot estek, mert a befektetők sokkal jobb eredménnyel számoltak. A társaság erőfeszítései, hogy a mobiltelefonokban használatos félvezetők piacán is jelentős szereplőjévé váljon, várhatóan sikeres lesz. Egyelőre az értékesítések egymilliárd dollárt tesznek ki, ám a kommunikációs ágazat 146 millió dolláros veszteséget hozott össze az elmúlt negyedévben. A cég mikroprocesszor-üzletágában 3,73 milliárd dolláros üzemi eredmény várható a negyedévben, 87 százalékkal több, mint egy évvel korábban.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet