Az EU brüsszeli bizottsága megerősítette a brit Financial Times értesülését, hogy szakértői tanulmányozzák, érdemes-e bevezetni az Európai Unióból származó termékekre a „Made in EU" felségjelet. A testület szóvivője azonban hangsúlyozta, hogy az indítvány életképességét olasz fölkérésre végzik el, és még korántsem biztos, hogy a „Made in EU" formula kötelezően váltja majd fel a jelenlegi származási hely megjelölést. „Egyelőre annyi történt, hogy a bizottság megfontolásra érdemesítette az olasz fölvetést." Amennyire az első reakciókból kiderül, az ipar a legkevésbé sincs elragadtatva az ötlettől, elsősorban anyagi következményeitől fél. A tagállamok egy része is fölöslegesnek tartja az európai identitás ezúton történő erősítését. A bizottság fölhívja a figyelmet arra, hogy már ma is használják egyes termékek esetében a „Készült az EU-ban" formulát, legfőképpen akkor, ha importanyagot is tartalmaz. Az új címkézés várhatóan ellenérzést vált ki azokban az országokban, amelyek félgőzzel támogatják az uniós integráció szilárdítását, és ugyancsak ellenkezésre lehet számítani a mezőgazdasági termelők körében, akik éppen a közelmúltban sikeresen lobbiztak annak érdekében, hogy a földrajzi származás nemzetközi védelmet élvezzen. Vagyis értelmetlen volna például a pármai sonka esetében az EU-t is feltüntetni...
