A díjak felosztását jelenleg szabályozó Concorde szerződés 2007-ben jár le, ám mivel az a bevételek nagy részét Bernie Ecclestonenak juttatja, a versenyzők hallani sem akartak annak meghosszabbításáról. A vezető istállókat tömőrítő GPWC azzal fenyegetőzött, hogy konkurens futamokat indít, amennyiben a Forma-1 pápája nem hajlandó beleegyezni a pénzek igazságosabb felosztásába.
A most aláírt megállapodás értelmében az istállók a jelenlegi 50 százalék alattinál nagyobb szeletet hasíthatnak majd ki a bevételből, valamint két tagot delegálhatnak a közvetítési és médiajogokat értékesítő, s a versenyeket szervező SLEC igazgatóságába. A céget rövid-középtávon a tőzsére is bevezetnék. (Vélhetőleg a célból, hogy a jog 75 százalékát korábban birtokló német Kirch Media bedőlése után tulajdnossá avanzsált befektetési bankok megszabaduéhassank portfóliójukba egyáltalán nem illő részvényektől.)
