BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tőzsdére menne a Forma-1

A Forma 1-es istállók és a Bernie Ecclestone által vezetett SLEC megállapodtak a bevételek igazságosabb felosztásáról, így elhárult a veszélye, hogy 2008-tól több részre szakadjon a száguldó cirkusz. A résztvevők a SLEC tőzsdére vitelét is tervezik - írja a BBC.

2003. december 22. hétfő, 11:17

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A díjak felosztását jelenleg szabályozó Concorde szerződés 2007-ben jár le, ám mivel az a bevételek nagy részét Bernie Ecclestonenak juttatja, a versenyzők hallani sem akartak annak meghosszabbításáról. A vezető istállókat tömőrítő GPWC azzal fenyegetőzött, hogy konkurens futamokat indít, amennyiben a Forma-1 pápája nem hajlandó beleegyezni a pénzek igazságosabb felosztásába.

A most aláírt megállapodás értelmében az istállók a jelenlegi 50 százalék alattinál nagyobb szeletet hasíthatnak majd ki a bevételből, valamint két tagot delegálhatnak a közvetítési és médiajogokat értékesítő, s a versenyeket szervező SLEC igazgatóságába. A céget rövid-középtávon a tőzsére is bevezetnék. (Vélhetőleg a célból, hogy a jog 75 százalékát korábban birtokló német Kirch Media bedőlése után tulajdnossá avanzsált befektetési bankok megszabaduéhassank portfóliójukba egyáltalán nem illő részvényektől.)

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet