A pozsonyi parlament megszavazta a jövő évi központi költségvetést, amely a 231,958 milliárd korona bevétellel és 310,453 milliárd korona kiadással számol (1 euró=41,10 korona). A teljes államháztartási bevétel 464,085 milliárd, a kiadás 514,519 milliárd korona lesz, a GDP-arányos államháztartási hiány így az idén várható valamivel több mint 5 százalékról jövőre 3,93 százalékra mérséklődik. A kormány célja, hogy 2006-ig a stabilitási paktum által megszabott 3 százalékra szorítsa le a deficitet. A büdzsé 4,1 százalékos GDP-növekedéssel és 8,1 százalékos inflációval számol. Az átlagos munkanélküliség 14,9 százalék lesz. Jövőre 25-ről 19 százalékra csökken a társasági adó, a személyi jövedelemadó pedig ugyancsak egységesen 19 százalék lesz. A 14 és 20 százalékos áfakulcs helyett egyetlen, 19 százalékos kulcsot vezetnek be. Növeli az adóbevételeket a dohánytermékek jövedéki adójának jelentős emelése: idén ezt kétszer is növelte a kormány és jövőre újabb emelést helyeztek kilátásba. A kiadások lefaragása érdekében radikálisan növelték, illetve januártól növelik a lakossági földgáz, a víz- és csatornahasználat díját, valamint a villamos energia árát, megszüntetve e közműszolgáltatások állami támogatását. A kormány tervei szerint az államháztartás költségvetésen kívüli alrendszerei - beleértve a nyugdíj- és egészségügyi rendszert - összességükben szufficitesek lesznek jövőre. Ennek érdekében ez év közepén fizetőssé tették az egészségügyi ellátást: minden egyes orvosi vizsgálat 20 koronába kerül. Ennek következtében máris 15-20 százalékkal visszaesett a gyógyszerforgalmazás. Emellett a szociális segélyeket is megnyirbálták és a korábbinál fokozottabban ellenőrzik a munkanélküli-segélyek folyósítását. Bár a módosítások nyomán a tervezett 3,9 százaléknál 0,03 százalékponttal nagyobb lett a deficit, az elemzők egybehangzóan dicsérték a költségvetést, mivel a kormánykoalíció egységéről és a reformfolyamatok folytatásáról tesz tanúbizonyságot.
