Októberben ugyanez 1,2 százalék volt havi szinten, míg 7,2 százalék év/év alapon. Az igen jó adatokat főként a növekvő olaj- és áramtermelésnek köszönhetik az oroszok. Az elmúlt hónapban a gazdasági minisztérium javított idei prognózisán, s az ipari termelés idei bővülésére vonatkozó jóslatát 6,5 százalékról 6,7-re emelte, s így várhatóan az orosz gazdaság is 6,6 százalékkal nő 2003-ban.
