Évente 200 millió eurót spórolnának meg az EU-adófizetőknek, ha az Európai Parlament (EP) a továbbiakban nem ülésezne Strasbourgban. A javaslatot az EP több mint száz képviselője küldte meg az EU vezetőinek, akik a hétvégén Brüsszelben találkoznak. Az EP egyébként főként Brüsszelben tartózkodó képviselői évente 12 alkalommal útra kelnek, hogy az ötszáz kilométerrel odébb fekvő Strasbourgban ülésezzenek. Ennek a sokak szerint fölösleges költözésnek a költsége már ma is magas, a bővítést követően pedig évi 200 millió eurót tesz majd ki. Eltekintve az útiköltségtől, a szállodától és a napidíjtól, maga az utazás is elfecsérelt idő, rengeteg a kényelmetlenség, a képviselőkön kívül ráadásul óriási apparátust is mozgatnak, az adminisztráció mellett több száz fordító és tolmács is átrándul Brüsszelből Strasbourgba minden hónapban egy hétre. A négy évvel ezelőtt elkészült hipermodern óriás parlament az év további három száz napján üresen tátong, a képviselők egyötödét kitevő tiltakozók kísérlete azonban eleve halálra van ítélve, Franciaország ugyanis hallani sem akar arról, hogy lemondjon erről a nehezen kivívott kiváltságáról. A döntést csak egyhangúan lehet megváltoztatni, és Párizs már korábban is jelezte, hogy élne vétójogával.
