BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Dráma a Jukosz közgyűlésen, a miniszter mégsem szomorú

Drámai hangulatban zajlik a Jukosz moszkvai közgyűlése, miután nyilvánosságra került, hogy megfeneklett a Szibnyefttel való egyesülés. Az orosz gazdasági miniszter mégsem szomorkodik.

2003. november 28. péntek, 12:33

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A fúzió leállásáról a Szibnyeft tájékoztatta a nyilvánosságot, ám a Jukosz házatájáról ennek ellenmondó információk láttak napvilágot. Simon Kukes, a Jukosz vezérigazgatója ugyanis úgy nyilatkozott a cég most folyó közgyűlésén, a 14 milliárd dolláros fúzió továbbra is folytatódik. A társaság mindenesetre még a mai napra részletes információkat ígért az üggyel kapcsolatban.

A Jukosz közgyűlése eközben nem szavazott bizalmat az új igazgatóságnak, melynek hivatalba lépését korábban biztosra vették. A drámai hangulatot fokozta, hogy a részvényesek nem fogadták el a cég új alapszabályát sem. A plénum mindössze Kukes újraválasztására és a kétmilliárd dolláros osztalékra bólintott rá. A Jukosz részvényei zuhannak, az orosz gazdasági miniszter mégsem szomorkodik. German Gref szerint ugyanis a fúzió megszakítása makrogazdasági szempontból kedvező fejlemény. A miniszter a Reuters tudósítása szerint ugyanakkor kiemelte, hogy a Jukosz problémái - amelyek Mihail Hodorkovszkij letartóztatásával kezdődtek - visszafoghatják az Oroszországba áramló külföldi befektetéseket.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet