BUX 137814.93 -1,2 %
OTP 44240 -1,51 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pozsony és Varsó verseng a Hyundaiért

2003. november 25. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A négy visegrádi ország közül már csak Lengyelország és Szlovákia verseng azért, hova telepíti kelet-közép-európai autógyártó üzemét a Hyundai Motor, Magyarország és Csehország kiesett a küzdelemből. Szlovákia részéről Pavol Rusko gazdasági miniszter, Lengyelország részéről a befektetések ösztönzésére létrehozott kormányhivatal, a PAIIZ igazgatója, Andrzej Zdebski jelezte, hogy ilyen értelmű értesítést kapott a Hyundaitól. A CzechInvest cseh állami beruházástámogató ügynökség szóvivője a CTK hírügynökségnek hivatalosan is megerősítette, hogy a cseh Zatec kiesett a versenyből. Martin Jahn, a CzechInvest vezérigazgatója úgy látja: Lengyelország előnye a cseheknél négyszer nagyobb piac, Szlovákia pedig az alacsonyabb adóterhek és az olcsóbb munkaerő miatt esélyes.
Szlovákia a 90 ezer lakosú Zsolnát ajánlotta fel a társaság letelepedési helyéül, ahová a tervek szerint 2006-ig ér el az autópálya Pozsonyból. A szlovák gazdasági miniszter közölte, csak olyan befektetési kedvezményeket ajánlottak fel, amelyek összhangban vannak az EU normáival, átmeneti adómentességről szó sem volt. A dél-koreai autógyártó 2004 első felében hozza meg végső döntését, s legkésőbb 2004 decemberében kezdődik meg az 1,1 milliárd euró összberuházást igénylő üzem megépítése, amelynek gyártószalagjairól évente mintegy 300 ezer autó kerül le.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet