BUX 138567.80 -0,67 %
OTP 44400 -1,16 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Cseh fegyvergyártók NATO-tenderen indulnak

2003. november 10. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A cseh hadiipar 17 cége, köztük az Aero Vodochody repülőgépgyártó és a Tatra Koprivnice katonai teherautó-gyártó indul a NATO Alliance Ground Surveillance (AGS) elnevezésű projektjére kiírt
tenderen az úgynevezett TIPS konzorciumon belül. Az erről szóló szerződést néhány nappal ezelőtt írták alá az érintettek a konzorciummal, amelynek tagja egyebek között az amerikai Northrop Grumman és a nyugat-európai EADS – tudta meg a Hospodárske Noviny gazdasági napilap hétfői száma. A projekt teljes értéke eléri a 3,5 milliárd eurót. A lap szerint az AGS egy, a mai AWACS-hez hasonlatos korai katonai riasztást szolgáló parancsnoki és irányító központ, amelynek kifejlesztéséhez 2005-ben látnának hozzá, és tényleges gyártására 2006-ban vagy 2007-ben kerülne sor. A TIPS vetélytársa a Citat nevű tömörülés, amelynek tagja a brit BAE Systems és az amerikai Raytheon. A tender eredményét 2004 elején hirdetik ki.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet