BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felvásárolná riválisát(?) a Gazprom

Felvásárolná a földgáz és olajszállítással foglalkozó Itera nevű társaságot a Gazprom. Az állami tulajdonban lévő gázipari óriás 500 millió dollárt fizetne a cégért - írja a Financial Times.

2003. november 7. péntek, 11:11

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A felvásárlásról a jövő heti igazgatósági ülésen határoz a Gazprom igazgatósága. Az Itera neve már többször felmerült a Gazprommal összefüggésben. A társaság a 90-es években állítólag mélyen áron alul jutott hozzá a Gazprom szállítószközeihez és egyéb vagyontárgyaihoz, illetve felmerült a gyanú, a Gazprom menedzsmentje valójában "kilopó" cégként használja az Iterát. A vádakra ugyan az ügyben lefolytatott könyvvizsgálói kutakodás nem talát bizonyítékot, ám 2001-ben Putyin döntésére mégis távoznia kellett a Gazprom vezetésének.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet