BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lengyel villámprivatizáció a távközlésben

A lengyel kincstárügyi minisztérium expressz sebességgel privatizálja a TPSA távközlési cégben lévő pakettjének egy részét. A minisztérium ugyanis ma lezárta azt a hétfőn bejelentett tranzakciót, amelynek keretében a TPSA 7,5 százalékát értékesítik bel- és külföldi intézményi befektetőknek.

2003. november 5. szerda, 09:34

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A könyvépítéses módszerű eladás 105,4 millió részvényt érint, amiből közel másfél milliárd zloty (mintegy 353 millió dollár) bevétele származhat az államnak. A minisztérium ma már a felkínált részvényekért fizetendő árat is meghatározta, mely egybeesik az elemzői előrejelzésekkel. Ezek szerint a villámprivatizáció során a tőzsdei árnál mintegy 3 százalékkal olcsóbban 13,5 zlotyn értékesítik a távközlési papírokat.
A minisztérium emellett a vezető lengyel távközlési társaság részvényeinek 1,9 százalékát a nehéz helyzetben lévő Kompania Weglowa bányászati cégnek adja át. 1,13 százalék (15,8 millió részvény) jelentősebb kereslet esetére greenshoe opció formájában a fő szervező Credit Suisse First Bostonhoz kerül, 1,3 millió részvényt pedig a privatizációs törvény értelmében a dolgozóknak juttatnak.
A TPSA 47,5 százaléka a France Telecom és a Kulczyk Holding tulajdonában van, a konzorciumnak további maximum 10 százaléknyi állami részvényre van elővételi joga új kibocsátás esetén.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet