BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A héten indul az Unipetrol privatizáció

A cseh kormányzati tárgyalások, valamint a McKinsey, a WestLB és az EEIP tanácsadó testületei szerint a héten elindulhat az Unipetrol privatizációja - írta az Interfax.

2003. november 4. kedd, 11:18

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A jelentés szerint a potenciális vevőjelöltek között szerepel a PKN Orlen és az Agrofert Holding, a MOL, az OMV, a Rotch Energy, a Yukos, a Lukoil, a Rosznyeft, valamint a Szurgutnyeftyegaz. Az Unipetrol csoport hat leányvállalatból áll, ezek: a Ceska Rafinerska, a Chemopetrol, a Benzina, a Kaucuk, a Paramo, és a Spolana. A csoport konszolidált profitja tavaly 635 millió cseh koronát, míg a forgalma 60 milliárdot tett ki.
Az elemzők szerint a vállalatcsoport eladásából a cseh állam 8-10 milliárdos bevételre tehet szert, de némelyek szerint a Ceska Rafinerska finomítóüzem gyártóüzemmé alakításával ezt az összeget 16 milliárdra lehetne növelni.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet