Ma nyitják meg hivatalosan a Kassától 20 kilométerre délre fekvő Kenyhec (Kechnec) községben működő ipari parkot. A területen már most is működik az amerikai Molex konnektorgyár üzeme, a szlovák törvények szerint azonban egy terület csak akkor nevezhető ipari parknak, ha legalább két külföldi vállalkozás települ le ott. A magyar határtól csupán néhány kilométernyire fekvő község polgármestere most bejelentette: e feltétel teljesül, mivel oda telepedik a szlovák-amerikai Evans acélfeldolgozó, a Jisimex élelmiszergyártó és a Dorvset Plus zöldségfeldolgozó. A felsorolt társaságok együttesen csak néhány tucat munkahelyet teremtenek, a Molex viszont már most közel 700 főnek ad munkát.
A befektetőknek összesen 332 hektár, megfelelő infrastruktúrával rendelkező terület áll rendelkezésükre, az állam 184,3 millió koronával járult hozzá az ipari park kiépítéséhez. Kenyhec vezetői a külföldi befektetők érdekeit szem előtt tartva szeretnék a Kassa-Miskolc gyorsforgalmi út vonalvezetését is némileg módosítani, sőt az erre vonatkozó javaslat már elkészült, ám az illetékesek egyelőre nem reagáltak a tervre. Emellett a polgármester a későbbiekben kiegészítő szolgáltatásokkal szeretné bővíteni az ipari parkot, egyebek között iskolát kíván építtetni az itt dolgozó külföldi munkatársak gyermekei számára.
