A pénzügyér ezzel az elemzők várakozásaira akart rácáfolni, akik szerint az elszaladt államháztartási hiány miatt akár a költségvetés módosítása is elképzelhető. Szeptemberben a deficit elérte az egész évre előirányzott 38,7 milliárd zloty 85,4 százalékát, s kormánynak csak 1,1 milliárd zloty (282 millió dollár) készpénz állt rendelkezésére.
A befektetők egyelőre inkább az elemzőknek hisznek: a zloty az euróval szemben a tegnapi 4,545-ös árfolyamról 4,599-re gyengült. A pánikot a Reuters szerint a költségvetés likvid forrásainak drasztikus szeptemberi csökkenése váltotta ki.
Raczko nyilatkozott a PAP hírügynökségnek arról is, hogy a jövő évi - a kormány által már jóváhagyott - költségvetés sem szorul módosításra, anélkül is csökkenteni tudják a kiadásokat.
Egyes itthoni piaci elemzők a forint gyengülése mögött is a zloty megroggyanását látják.
