BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Esik a zloty, bajban a büdzsé?

Nincsen likviditási válságban a lengyel költségvetés - jelentette ki újságírók előtt Andrzej Raczko pénzügyminiszter.

2003. október 16. csütörtök, 12:13

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A pénzügyér ezzel az elemzők várakozásaira akart rácáfolni, akik szerint az elszaladt államháztartási hiány miatt akár a költségvetés módosítása is elképzelhető. Szeptemberben a deficit elérte az egész évre előirányzott 38,7 milliárd zloty 85,4 százalékát, s kormánynak csak 1,1 milliárd zloty (282 millió dollár) készpénz állt rendelkezésére.
A befektetők egyelőre inkább az elemzőknek hisznek: a zloty az euróval szemben a tegnapi 4,545-ös árfolyamról 4,599-re gyengült. A pánikot a Reuters szerint a költségvetés likvid forrásainak drasztikus szeptemberi csökkenése váltotta ki.
Raczko nyilatkozott a PAP hírügynökségnek arról is, hogy a jövő évi - a kormány által már jóváhagyott - költségvetés sem szorul módosításra, anélkül is csökkenteni tudják a kiadásokat.
Egyes itthoni piaci elemzők a forint gyengülése mögött is a zloty megroggyanását látják.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet