A szlovák kormány elfogadta a jövő évi költségvetési tervezetet, amely 250,027 milliárd korona bevétellel és 309,574 milliárd korona kiadással, azaz 59,546 milliárd korona hiánnyal számol (1 euró = 41,22 korona). Ez a deficit növekedését jelenti, hiszen az idei tervezetben 235,4 milliárd korona bevétel és 291,44 milliárd korona kiadás, azaz 56,04 milliárd korona deficit szerepel. Az államháztartás hiánya ennek ellenére csak 50,3 milliárd korona, azaz a GDP 3,9 százaléka lesz, az idei 5 százalék után. Ennek oka, hogy központi költségvetésen kívüli alapok, a privatizációs ügynökség, a nyugdíjbiztosító együttesen szufficitesek lesznek a tervek szerint. A tervezet 4,1 százalékos GDP-növekedéssel, 8,1 százalékos inflációval és 15,4 százalékos munkanélküliséggel számol.
A Magyar Koalíció Pártja (MKP) 4 minisztere közül 3 tartózkodott, 1 pedig nemmel szavazott a végszavazáskor, mivel a kabinet az ígért 55 százalék helyett csupán 50 százalékig egészíti ki jövőre a mezőgazdasági termelők közvetlen támogatását. Pavol Rusko gazdasági miniszter elutasította a pénzügyi tárca javaslatát, hogy a külföldi befektetések támogatására 300 millió koronát különítsenek el, mivel az összeget korábban a pedagógusok 2004-ben tervezett 7 százalékos béremelési keretéből csípték le. A 300 milliót így a kormány tartalékalapjába csoportosították át. Pavol Rusko azt javasolta, hogy a hiány a GDP 3,9 százaléka helyett legyen inkább 4 százalék, és a 0,1 százalékkal nagyobb deficit révén szerzett 1,3 milliárd koronás keretből elégítsék ki a gazdasági és a földművelésügyi tárca igényeit, azonban ezzel Ivan Miklos pénzügyminiszter nem értett egyet. Az elemzők nagyra értékelik, hogy a Dzurinda-kormány nem lépte túl a 3,9 százalékban megszabott államháztartási hiányt, mivel ez megerősíti a bizalmat a kormány további reformlépései iránt.
