A világon a maga 14 ezer szélerőművével ma Németország termeli a legtöbb áramot a levegő mozgása segítségével, a globális termelés körülbelül harmadát a német fuvallatok révén állítják elő.
Németország a környezetvédők kormányra kerülésekor hirdette meg programját a megújuló energiaforrások támogatásáról, ám egyesek úgy gondolják, ez mára már túlnőtt a kívánatos határokon. Lassan minden bokorban szélerőmű nő, ami ráadásul rendkívül drágán termeli az áramot: a szénlobbi és az állások megszűnésétől tartó szakszervezetek már meg is kezdték kampányukat a megújuló energiaforrások állami támogatásának csökkentése érdekében. Az iparágat a kezdeti nehézségeken átsegíteni hivatott támogatás, mára egy feneketlen pénznyelő kúttá változott - állítják.
A szélerőműveket ráadásul már a zöldek is támadják. A német partokhoz tervezett hatalmas, 5 megawattos erőműpark hangos, csúnya és veszélyezteti a madarak életét.
Persze megmozdult a szélerőmű-lobbi is. Szerintük a szélkerekek létezésének 45 ezer ember köszönheti munkáját, s még legalább tíz év kell, hogy önfenntartóvá váljanak. (Németország 2020-ra energiafelhasználásának 20 százalékát szélenergiával szeretné előállítani).
