BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A németeknek már a szélerőmű sem elég zöld

Lassan elmaradhatatlan részévé válnak a német tájképnek a szélerőművek. Mióta 1998-ban a zöldek a kormány tagjává váltak, s meghirdették programjukat az atomerőművek lecserélésére, tízezernél is több szélturbina épült az országban, bár már ezeket is támadják - írja a BBC.

2003. szeptember 30. kedd, 12:37

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A világon a maga 14 ezer szélerőművével ma Németország termeli a legtöbb áramot a levegő mozgása segítségével, a globális termelés körülbelül harmadát a német fuvallatok révén állítják elő.
Németország a környezetvédők kormányra kerülésekor hirdette meg programját a megújuló energiaforrások támogatásáról, ám egyesek úgy gondolják, ez mára már túlnőtt a kívánatos határokon. Lassan minden bokorban szélerőmű nő, ami ráadásul rendkívül drágán termeli az áramot: a szénlobbi és az állások megszűnésétől tartó szakszervezetek már meg is kezdték kampányukat a megújuló energiaforrások állami támogatásának csökkentése érdekében. Az iparágat a kezdeti nehézségeken átsegíteni hivatott támogatás, mára egy feneketlen pénznyelő kúttá változott - állítják.
A szélerőműveket ráadásul már a zöldek is támadják. A német partokhoz tervezett hatalmas, 5 megawattos erőműpark hangos, csúnya és veszélyezteti a madarak életét.
Persze megmozdult a szélerőmű-lobbi is. Szerintük a szélkerekek létezésének 45 ezer ember köszönheti munkáját, s még legalább tíz év kell, hogy önfenntartóvá váljanak. (Németország 2020-ra energiafelhasználásának 20 százalékát szélenergiával szeretné előállítani).

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet