Augusztusban meglepetésre 1,39 milliárd korona többletet mutatott a szlovák külkereskedelmi mérleg, noha az elemzők 2,8-3,1 milliárd korona hiányt vártak (1 euró = 41,17 korona). Az export 65,9 milliárd, az import 64,51 milliárd korona volt. Ebben az esztendőben már harmadszor volt szufficites a havi mérleg, amiben nagy szerepet játszik, hogy az elmúlt 12 hónapban az export 22 százalékkal bővült, miközben az import csak 11 százalékkal. A kivitel erősödésében döntő szerepet játszottak a járműgyártók, ezen belül is elsősorban a pozsonyi Volkswagen. Az autóipari export 2002 és 2003 augusztusa között 64,6 százalékkal, 142,32 milliárd koronára nőtt.
Az év első nyolc hónapjában a külkereskedelem 11,74 milliárd korona hiányt halmozott fel, 40,6 milliárddal kevesebbet, mint egy évvel korábban: az export 511,97 milliárd, import 523,71 milliárd koronára rúgott. A legnagyobb hiány Oroszországgal és Csehországgal szemben (53,9 milliárd, illetve 8,4 milliárd korona), a legnagyobb többlet Németországgal szemben (26,7 milliárd korona) alakult ki. A kedvező mérlegadatok nyomán a szlovák fizetőeszköz tegnap délelőtt 0,14 koronával erősödött az euróhoz képest. Az árfolyam erősödése már az adat hivatalos közzététele előtt megkezdődött, ezért a megfigyelők nem tartják kizártnak, hogy információkiszivárogtatás történt.
