BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A magyarok nagybefektetők Szlovákiában

2003. szeptember 28. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Magyarország volt Szlovákiában az idei első félévben a második legnagyobb külföldi befektető Németország mögött. A szlovák jegybank jelentése szerint a németek 9,297, a magyarok 8,029 milliárd koronát ruháztak be. Szlovákiába 2003 első félévében összesen 20,838 milliárd korona működőtőke érkezett, ebből 19,801 milliárd korona a vállalati, a többi pedig a bankszférába került. A pénz legnagyobb felvevője, mint eddig mindig, a pozsonyi kerület volt, amely 69,1 százalékban részesedett a beáramlott tőkéből, a második a kassai kerület, amelynek az összeg 24,6 százaléka jutott.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet