Szlovákia bruttó hazai terméke (GDP) az első negyedévi 4,1 százalék után a második negyedévben 3,8 százalékkal bővült a pozsonyi statisztikai hivatal (SÚSR) tegnapi jelentése szerint. A lefékeződés ellenére Szlovákia gazdasága még mindig a legdinamikusabb a közép-európai uniós tagjelölt országok között. A második negyedévi gazdasági növekedés szinte kizárólag az export bővülésének köszönhető – állapították meg egybehangzóan az elemzők, mivel az állam és a lakosság fogyasztása 2002 hasonló időszakához viszonyítva 1,2, illetve 0,2 százalékkal visszaesett. Szlovákia kivitele 2003 első felében 24,1 százalékkal nőtt 2002 első feléhez képest, míg a behozatalnál a növekedés csupán 15,3 százalékot tett ki. A statisztikai hivatal 2003-ban a GDP 4,1 százalékos növekedésével számol.
A gazdasági növekedés eredményeként 2002 és 2003 első fele között 2,6 százalékkal emelkedett a foglalkoztatottak száma. A hivatal úgy látja, 2003 végén az infláció éves szinten 8,9 százalék lesz. Ami pedig az átlagos nominálbéreket illeti, azok az év folyamán 6,9 százalékkal nőve elérik a 14 450 koronát. A szlovák korona tegnap nem reagált a kedvező, de a várakozásoknak megfelelő makroadatok közzétételére.
