Bevezetheti a teherautókat sújtó új autópálya-adót Németország, csak az EU brüsszeli bizottságának engedélye nélkül nem nyújthat kedvezményt saját fuvarozóinak - állapodott meg tegnap Brüsszelben Manfred Stolpe német közlekedési miniszter és Loyola de Palacio, a bizottság alelnöke és egyben a közlekedéspolitikáért felelős tagja. A német kormány az első lépcsőben, novembertől kilométerenként 12,4 cent útadóval számol, ami évente 2,8 milliárd euró bevételt jelent.
