BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kivonul-e Magyarországról a Philips?

Az elmúlt évek veszteségeinek megszüntetése érdekében tovább racionalizálja termelését a Philips, a holland óriáscég ennek érdekében 150 gyárából 50-et bezár. A magyarországi - többek között a Pannonplastot is jelentős megrendelésekkel ellátó gyár - sorsa egyelőre ismeretlen.

2003. augusztus 25. hétfő, 08:49

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A veszteséges működés megszüntetése érdekében az elmúlt évek a leépítés jegyében teltek a Philipsnél, a cég Kleisterlee vezérigazgató 2001-es hivatalba lépése óta dolgozóinak mintegy negyedétől, 50 ezer embertől vált meg. Mivel azonban ez sem hozta meg a kívánt eredményt, a cég további gyárbezárásokat tervez. A holland NRC Handelsblad értesülései szerint az elektronikai óriás 2005-ig 150 üzemének egyharmadát bezárja, s csak a különösen jó teljesítményt nyújtó gyáregységek maradnak a társaság portfóliójában. A cég szóvivője az üzembezárásokról nem volt hajlandó részleteket elárulni, így azt sem tudni, hogy a Philips a Pannonplast szempontjából kulcsfontosságú magyarországi üzemét is bezárja-e.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet