BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb ipari parkok létesülnek

2003. augusztus 14. csütörtök, 16:11

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szlovák gazdasági minisztérium ebben az évben 500 millió koronával támogatja az ipari parkok létesítését. Jelenleg hat település - Poprád, Nagymihály, Kiszucaújhely, Bártfa, Losonc és Bős - dolgozott ki megvalósítható projektet, amelyek a gazdasági tárca engedélyére várnak. Közülük a losonci és a bősi az országos átlagnál fejletlenebb dél-szlovákiai - Magyarországgal határos - térségében található. A tárca támogatja a losonci ipari park létrehozását és az 500 milliós összegből 117,370 millió koronát javasol a célra. A bősi ipari park létrehozása mellett szól, hogy a német Schott ipari üveggyártó a lozornói mellett ezt szemelte ki a tervezett 20 milliárd koronás beruházás egyik szlovák helyszínéül. A tervezett nagyberuházásról először Robert Nemcsics szlovák gazdasági miniszter beszélt hivatalosan. Az országban jelenleg öt helyen működik ipari park: Pozsony-Dévényújfaluban, ahol a Volkswagen autógyár van, a Pozsonyhoz közeli Lozornóban, a Nyitra melletti Verebélyen (Vráble), illetve Dél-Szlovákiában Diószegen (Sládkovicovo) és a Kassától délre fekvő Kenyhecen (Kechnec).

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet