BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Maradt a Fed kamata

2003. augusztus 12. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Fed nyíltpiaci bizottsága (FOMC) tegnap az egyöntetű piaci várakozásnak megfelelően nem nyúlt a jelenleg 1 százalékon álló irányadó egynapos kamathoz, így a hitelköltségek negyvenöt éve a legalacsonyabbak maradtak az Egyesült Államokban. A kiadott közlemény szerint a gazdaságra továbbra is kockázatot jelent a fogyasztói árak esetleges jelentős esése, ezért a kamat belátható időn belül alacsony marad.
Az FOMC az ezt megelőző utolsó, június végi ülésén 25 bázisponttal csökkentette a kamatot, de a gazdasági növekedés felgyorsulására utaló szaporodó jelek nyomán a hosszú lejáratú államkötvények hozamai azóta szinte folyamatosan emelkednek. Ez a lakossági költekezés hajtóerejét adó jelzálog-újrafinanszírozási kedv gátja lehet, így lassíthatja a növekedést. Ezért az elemzők számítottak rá, hogy a Fed a kiadott közleménnyel megpróbálja lejjebb nyomni a hozamokat anélkül, hogy pesszimizmust sugallna a gazdaság kilátásait illetően.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet