BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fenyegeti az USA az RWE-t

Az Egyesült Államok szankciókat helyezett kilátásba a német energetikai óriás, az RWE csoport ellen, ha az folytatja kőolaj- és földgázkutatásait Libériában - adta hírül a BBC internetes honlapja.

2003. augusztus 11. hétfő, 10:40

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az USA külügyminisztériuma szerint meg kell vizsgálni az érintett szerződéseket, hogy azok nem sértik-e az 1996-os iráni-líbiai szankciós törvényt. (Ennek értelmében az USA megbüntetheti azokat a cégeket, melyek évente 20 millió dollárnál nagyobb értékű fejlesztést végez az iráni vagy a líbiai energetikai szektorban.)
Az RWE szerint az érvényben lévő 5 éves szerződés nem sérti e törvényt, a vállalatcsoport közlése szerint ez idő alatt összesen 56 millió dollárt ruháznak be a térségben. (A Financial Times korábbi értesülései szerint a májusban a líbiai nemzetközi olajtársasággal aláírt szerződés értéke 64 millió dollár.)

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet