Az USA külügyminisztériuma szerint meg kell vizsgálni az érintett szerződéseket, hogy azok nem sértik-e az 1996-os iráni-líbiai szankciós törvényt. (Ennek értelmében az USA megbüntetheti azokat a cégeket, melyek évente 20 millió dollárnál nagyobb értékű fejlesztést végez az iráni vagy a líbiai energetikai szektorban.)
Az RWE szerint az érvényben lévő 5 éves szerződés nem sérti e törvényt, a vállalatcsoport közlése szerint ez idő alatt összesen 56 millió dollárt ruháznak be a térségben. (A Financial Times korábbi értesülései szerint a májusban a líbiai nemzetközi olajtársasággal aláírt szerződés értéke 64 millió dollár.)
