BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Van, akin nem segített a magasabb olajár

Norvégia legnagyobb olaj- és földgáz kitermelő cége a Statoil az idei második negyedévében 71 százalékos adózás előtti nyereség, valamint 13 százalékos forgalom csökkenést "produkált" - írta Financial Times.

2003. augusztus 4. hétfő, 12:28

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Így a 82 százalékban az állam tulajdonában lévő cég adózás előtti eredménye 650 millió dollárra esett. A Statoil szerint mindezt a visszafogott termelésnek, az alacsony olajárnak és a drága svéd koronának köszönhetik, igaz Olav Fjell vezérigazgató elégedett volt az eredménnyel. A cég előrejelzései szerint az év végére a napi forgalmat 1,07 millió hordóra kívánják növelni - a korábbi előrejelzések 1,06 millió hordóról szóltak -, amit a növekvő földgáz értékesítésre alapoznak.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet