Szlovákia külkereskedelmi mérlege májusban 1,864 milliárd korona többlettel zárt, ami meglepte az elemzőket, akik korábban 5,5 és 8,1 milliárd korona közötti hiányt jósoltak. Az eredmény annak köszönhető, hogy a kivitel 2002 májusához viszonyítva 31,4 százalékkal nőtt, elérve a 68 milliárd koronát, miközben a behozatal a vizsgált időszakban mindössze 5,6 százalékkal emelkedett. Ez döntően az autóexport számlájára írható, amely 2002 hasonló időszakához viszonyítva 12 százalékkal növekedett, s volumene elérte a 21 milliárd koronát, amire eddig nem volt példa. Az év első öt hónapjának külkerhiánya csak 10,7 milliárd korona, szemben a 2002 hasonló időszakában mért 35,8 milliárdos deficittel. Szlovákia exportjának 62,6 százaléka irányul az Európai Unióba és 92,2 százaléka az OECD tagállamaiba, míg az import 50,4 százalék, illetve 78,7 százalék volt. A 2000 áprilisa óta nem tapasztalt külkereskedelmi többlet hatására a korona árfolyama a reggeli 41,630/680 korona/euró szintről hétfő délben 41,470/520 korona/euróra erősödött
