A pozsonyi jegybank prognózisa szerint Szlovákia bruttó hazai termékének (GDP) növekedése 2003-ban nem 3,9 százalék, hanem 4,1 százalék lesz. A jegybank legújabb pénzügyi programjában már számol a július 1-jétől érvényes adóemelésekkel, ezért az éves infláció mértékét a korábbi 7,7-9,7 százalék helyett a 8,4-9,7 százalékos sávba várja. A jövő évi magasabb áfakulcs (19 százalék lesz a jelenlegi 14 és 20 százalék helyett) miatt 2004-ben 8,3 százalékos inflációval számolnak, 2005-ben azonban már csupán 3,6 százalékot, 2006-ban pedig 2,9 százalékot várnak. A jegybank elnöke, Marián Jusko szerint az ország gazdasági helyzete kedvezően alakul, ezért középtávon a GDP további jelentős emelkedését prognosztizálják: 2004-ben a GDP-növekmény 4,2, 2005-ben 4,4, 2006-ban pedig már 4,6 százalék lehet. A külkereskedelmi mérleg kedvező alakulásának köszönhetően a külkereskedelem és a folyó fizetési mérleg idei hiánya a tervezettnél kisebb lesz. Az ország külföldi adósságállománya 2003-ban a jegybank szerint 0,3 milliárd dollárral, 13,5 milliárdra nő. A nominálbérek emelkedése az idén 7,5 és 9,5 százalék között lesz, ami 8,6 százalékos éves inflációval számolva -1 és +0,8 százalékos reálbérváltozást jelent.
A szlovák kormány és a jegybank tegnap bejelentette: elfogadták az euróövezethez való csatlakozás közös stratégiáját, amelynek értelmében a gazdasági feltételek elérésekor azonnal átállnak az euróra. Ivan Miklos gazdasági miniszter úgy nyilatkozott, hogy erre véleménye szerint 2008-2009-ben kerülhet sor.
