A munkanélküliek aránya Szlovákiában 1998 novembere óta nem volt olyan alacsony , mint most áprilisban, amikor a márciusi 16,48 százalékról 15,44 százalékra esett - közölte tegnap Jaroslav Sumny, a szlovák munkaügyi hivatal elnöke. Ludovít Kaník munka- és szociálisügyi miniszter szerint ezzel folytatódik a hónapok óta tartó kedvező trend, ami csak részben köszönhető a 2003 januárjától szigorúbb szabályoknak. A kedvező fejlemények Sumny szerint 60 százalékban a viszonylag gyors gazdasági növekedésnek és a szezonális munkáknak, 30 százalékban a munkaerőpiacon történt intézkedéseknek és 10 százalékban a további adminisztratív lépéseknek, a szigorúbb ellenőrzésnek köszönhetők.
