A szlovák szakszervezetek május 23-án, pénteken akadályokkal, sőt saját testükkel blokádot emelnek valamennyi fontosabb szlovák határátkelőnél - közölte hétfőn Emil Machyna, a Kovo (Vasas) ágazati szakszervezet elnöke. A szakszervezet elképzelése szerint, amelyet támogat az építő-, a textil- és a bányászszakszervezet is, pénteken 10 és 14 óra között bénítanák meg a határforgalmat, egyes helyeken élő sorfalat is alkotva.
Követeléseik között szerepel például a jelenlegi 5500 koronás minimálbér 8100 koronára emelése, annak érdekében, hogy az elérje az uniós gyakorlatnak megfelelően az átlagbér 55-60 százalékát. A szakszervezetek kiállnak még az összes szociális juttatás és a családi pótlék valorizációjáért. Amennyiben a pénteki demonstráció nem jár eredménnyel, akkor június 4-én Szlovákia legfontosabb közútjain emelnek torlaszokat.
A magyar határőrségnél nem értesültek a várható demonstrációról, így arról sem tudtak felvilágosítással szolgálni, hogy a torlódások elkerülése érdekében milyen intézkedéseket terveznek.
