BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A csehek megnyirbálnák a szociális kiadásokat

2003. május 8. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A költségvetési kiadások lefaragása céljából Csehországban csökkenteni szeretnék a munkanélküli-segélyt, befagyasztanák a minimálbért, a nyugdíjkorhatárt 65 évre emelnék, illetve leszállítanák a táppénzt is - erről tárgyalnak vasárnap a kormánykoalíciót alkotó pártok vezetői Vladimír Spidla miniszterelnökkel és az érintett miniszterekkel. Bohuslav Sobotka pénzügyminiszter jelezte: ha a takarékossági intézkedéseket nem tudja keresztülvinni, akkor lemond. Az alacsony infláció miatt 3 évre fagyasztanák be a minimálbért, ami azért is fontos, mert számos szociális juttatást annak alapján határoznak meg. A betegség első három napjára járó táppénz összegét 2004-től a jelenlegi felére csökkentik, ami ezzel a biztosított fizetésének a negyedére apad. A tervek szerint 2005-től a betegség első két hetében nem a betegbiztosító, hanem a munkaadó fizetné az alkalmazottnak a táppénzt, végezetül pedig fokozatosan 63-ról 65 évre emelnék a nyugdíjkorhatárt.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet