Az EU brüsszeli bizottsága javasolja a tagállamoknak, hogy figyelmeztessék Franciaországot: költségvetési hiányának tavalyi mértéke megsértette az uniós szabályokat, és amennyiben nem tesz 2003 októberéig lépéseket az idei és a jövő évi deficit csökkentésére, akkor szankciókkal kell szembesülnie. A francia deficit tavaly a GDP 3,1 százaléka volt, vagyis éppen átlépte a még megengedett 3 százalékot. Az európai bizottság szerint az idén sem várható javulás, márpedig ezzel a párizsi kormány világosan megsérti az euró stabilitása érdekében hozott szabályokat. A bizottság úgy látja, hogy a francia költségvetési hiányt nem indokolja a világgazdaság növekedésének megtorpanása, legalábbis nem ilyen mértékben. Nem látnak olyan enyhítő körülményt sem, mint például Németország esetében, ahol a tavalyi áradás hozzájárult a költségvetés romlásához. A kialakult helyzetért egyértelműen a francia kormány túlzott költekezése, illetve a meggondolatlan tavalyi adócsökkentés a felelős, ezért még az idén kiegészítő intézkedésekre van szükség, hogy legkésőbb a jövő évre három százalék alá szorítsák a deficitet.
