Némi káosz várható a csatlakozási szerződések mai ünnepélyes aláírásán, amelyet a régi Agorán, az Attalos Stoa oszlopcsarnokában tartanak. A helyszínen mindössze 350 személy fér el, ami akár elég is lehetne, tekintettel arra, hogy a 15 tagállam, a 10 csatlakozó ország és a három további jelölt küldöttsége lesz jelen. De nem elég, mert a házigazdák a 350 helyből csak 140-et voltak hajlandóak átengedni, a többire maguk tartottak igényt. Tegnap még nem volt ültetési rend, ami erős aggodalommal tölti el a protokollért felelős hivatalnokokat. Néhány tagállam a hírek szerint toporzékolástól sem mentes jelenetek közepette kipréselt a görögökből még néhány helyet, így már 150 aránylik a házigazdák 250-jéhez. Ebből viszont már nem engednek a görögök.
