A francia költségvetés hiánya az év első két hónapjában 22 százalékkal, 15,47 milliárd euróra szökött fel, megerősítve azokat a feltételezéseket, hogy az idei hiány messze meghaladja az eurózóna 3 százalékos GDP-arányos plafonját. A kiadások a katonai ráfordítások megugrása és az adósságszolgálati kötelezettség növekedése miatt 1,7 százalékkal múlták felül a tavalyit. A párizsi pénzügyminisztérium becslése szerint a GDP 3,1 százalékára rúgó tavalyi költségvetési hiány 3,4 százalékra növekszik az idén. Az EU brüsszeli bizottsága jóval pesszimistább: 3,6 százalékos deficitet prognosztizál. Bár a francia kormány ígéretet tett arra, hogy jövőre a 3 százalékos plafon alá szorítja le az arányt, a bizottság szerint aggodalomra ad okot az ezt célzó intézkedések hiánya és az, hogy nem hajlandók csökkenteni az ez évi állami hitelfelvételt.
