BUX 139128.06 -0,12 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kivonul Irakból az Al-Dzsazíra

Egyik legfontosabb szövetségesét veszítheti el Szaddam Husszein, az Al-Dzsazíra arab nyelvű hírtévé ugyanis bejelentette, két tudósítójának kiutasítása miatt beszünteti iraki tudósításait.

2003. április 3. csütörtök, 09:23

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Al-Dzsazíra 35 millió muzulmán nézőhöz juttatja el adását, egészes más képet festve a háborúról, mint a nagy rivális CNN. (Az arab csatorna szóhasználatában az irakiak, mint szövetséges erők, az amerikai és brit csapatok pedig mint betolakodók szerepelnek).
Az Al-Dzsazíra iraki származásu riporterének kitiltása miatt választotta a tiltakozás ezen formáját, nem tűri ugyanis, hogy a bagdadi vezetés cenzrázza tudósításait. A csatora azonban továbbra is ad élőképeket bagdadi, bászrai és moszuli irodájából.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet