Az angol bajnokságban második helyezett csapat mind a pályán, mind azon kívül jól teljesít, a január 31-vel végződő fél év során a játékosok több mint 20 millió fontos hasznot fociztak össze.
A kiadási oldalon szereplő legnagyobb - majd 40 millió fontos - tétel ezúttal is a játékosok fizetésére ment el, a teljes forgalom 43 százalékát kitevő bérek aránya azonban az év végére várhatóan eléri a plafonként szabott 50 százalékot is. A Manchester bevételei a jó kupaszereplések és az ennek nyomán megnövekedett médiabevételeknek köszönhetően 13 százalékkal 92 millió fontra emelkedtek.
A játékosok amortizációjának levonása előtt - mert természetesen ilyet is könyvel a csapat - a nyereség 32 százalékkal nagyobb volt, a fél évvel korábbinál. A rossz tőzsdei hangulat ellenére az év eleje óta a jól teljesítő csapat részvényei 25 százalékal drágultak.
