BUX 139128.06 -0,12 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csődbe juthat New York a WTC-romok miatt

Csődbe juttathatják New Yorkot a város ellen indított kártérítési perek, melyekben néhányan a WTC-romok összetakarítása okozta hosszú távú egészségügyi káruk megtérítését követelik.

2003. április 1. kedd, 11:21

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Világkereskedelmi Központ törmelékének összetakarítása a vártnál gyorsabban, mintegy nyolc hónap alatt fejeződött be, melynek során valóban került a levegőbe az egészségi állapot negatív befolyásolására alkalmas cement- és üvegpor, valamint füst is - ismerte el Michael Bloomberg polgármester, ám hozzátette, a terrortámadásokért a város nem tehető felelőssé, a kártérítések kifizetésére pedig nincs elegendő forrása. Bloomberg ezért kérte a kongresszust, biztosítson számára visszamenően forrásokat a kártérítési perek fedezésére.
A kártéríési pereket elsősorban a légúti megbetegedések miatt indították, a követelt összeg nagyságáról azonban a polgármester nem nyilatkozott, mindenesetre a városrész újjáépítésére 20 milliárd dollárt kért Bush elnöktől.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet