BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az USA elvesztette az acélcsatát

A Kereskedelmi Világszervezet (WTO) a nemzetközi kereskedelmi szabályokkal ellentétesnek minősítette - még nem végleges döntés formájában - a külföldi acéltermékekre egy évvel ezelőtt megemelt amerikai vámokat - írja az Origo.

2003. március 28. péntek, 12:35

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tavaly márciusban az amerikai kormány az amerikai acéltermelők átmeneti védelmében rendelte el a 30 százalékig terjedő új vámokat három évre. A vámok ellen az exportálók, mindenekelőtt az Európai Unió, határozottan tiltakoztak, és a WTO elé vitték az ügyet, ellenintézkedésekkel is fenyegetőzve.

A WTO új, előzetesnek minősített döntése ellen most az amerikai kereskedelmi kormányzat tiltakozott, aki szerint a vámdöntés összeegyeztethető az Egyesült Államok nemzetközi kötelezettségeivel. A hírügynökségeknek nyilatkozó, meg nem nevezett amerikai kereskedelmi minisztériumi illetékes azt mondta, hogy az amerikai kormány fellebbezéssel él, ha a WTO előzetes döntését véglegessé változtatná. A WTO végleges állásfoglalása egy hónap múlva esedékes.

Mindaddig, amíg a teljes jogi eljárásra az ügyben nem kerül pont, Washington a vámokat életbe tartja. A védővámokat a Bush-kormányzat még két évig szeretné érvényesíteni, azzal együtt, hogy számos acéltermékre, amint tavaly előre jelezte, már csökkentette - legutóbb a múlt héten - a vámot, illetve el is törölte.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet