BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az amerikai bázisok neve: Shell és Exxon

Nincsenek iraki érdekeltségeink - mondta Bush háborús üzenetében. Egy kínos baki: a 101-es amerikai légi-deszant hadosztály két tábort épített fel Irak közepén, amelyeket el kellett nevezni valahogyan. A Pentagon végül két kevéssé védhető név mellett döntött: Exxon és Shell - írja a Népszabadság Online.

2003. március 28. péntek, 08:28

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Washington az elmúlt hónapokban több indokot is említett, miért kell fegyveres erőkkel bevonulni Irakba. Egyrészt el kell hárítani az iraki rezsim által okozott veszélyt, hiszen Szaddám tömegpusztító fegyvereket és Al-Kaida terroristákat dugdos, és ezeket a szabad világ elleni támadásra bevetheti. Másrészt fel kell szabadítani az iraki lakosságot egy brutális, háborús bűnöket elkövető rendszer alól, és rá kell terelni őket a demokrácia üdvözítő útjára.

Közben az utcákon tüntető békepártiak elsőszámú csatakiáltása: No blood for oil. A Pentagon – akarata ellen – most újabb érvet adott a washingtoni kormányzat kritikusainak kezébe.

A New York Times cikke alapján két katonai bázis ezentúl hivatalosan a következő neveket viseli: Forward Operating Base Exxon, illetve Forward Operating Base Shell (az első három szó jelentése: előretolt hadműveleti bázis).

A New York-i napilap utánajárt a kínos esetnek. megkeresésükre mindkét cég meglepetten fogadta a hírt. A Royal Dutch Shell egyik szóvivője szerint a bázisok elnevezése nem tartozik a cég illetékességi körébe. Lelkesebbnek mutatkozott az Exxon Mobil menedzsere. Tom Cirigliano a lapnak elmondta, szerinte nem politikai döntés volt a névválasztás.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet