Washington az elmúlt hónapokban több indokot is említett, miért kell fegyveres erőkkel bevonulni Irakba. Egyrészt el kell hárítani az iraki rezsim által okozott veszélyt, hiszen Szaddám tömegpusztító fegyvereket és Al-Kaida terroristákat dugdos, és ezeket a szabad világ elleni támadásra bevetheti. Másrészt fel kell szabadítani az iraki lakosságot egy brutális, háborús bűnöket elkövető rendszer alól, és rá kell terelni őket a demokrácia üdvözítő útjára.
Közben az utcákon tüntető békepártiak elsőszámú csatakiáltása: No blood for oil. A Pentagon – akarata ellen – most újabb érvet adott a washingtoni kormányzat kritikusainak kezébe.
A New York Times cikke alapján két katonai bázis ezentúl hivatalosan a következő neveket viseli: Forward Operating Base Exxon, illetve Forward Operating Base Shell (az első három szó jelentése: előretolt hadműveleti bázis).
A New York-i napilap utánajárt a kínos esetnek. megkeresésükre mindkét cég meglepetten fogadta a hírt. A Royal Dutch Shell egyik szóvivője szerint a bázisok elnevezése nem tartozik a cég illetékességi körébe. Lelkesebbnek mutatkozott az Exxon Mobil menedzsere. Tom Cirigliano a lapnak elmondta, szerinte nem politikai döntés volt a névválasztás.
