BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jönnek a birodalmi gárdisták

Az iraki köztársasági gárda nagy létszámú egysége indult el szerdán Bagdadból az ország középső részén fekvő Nedzsef felé az amerikai tengerészgyalogosok ellen.

2003. március 26. szerda, 13:42

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A mintegy 1 000 katonai járművel támogatott, amerikai hírszerzési források szerint összesen 5 000 fős elitalakulat olyan utakon indult el, amelyek elkerülik az előrenyomuló amerikai szárazföldi egységeket, és egyenesen azokhoz az amerikai tengerészgyalogosokhoz vezetnek, akik az elmúlt napokban Násziríja körül harcoltak.

A Szaddám Huszein iraki elnök leghűségesebb katonáiból álló gárda menetoszlopától nyugatra az amerikai 3. gyalogsági hadosztály 80 kilométerre közelítette meg Bagdadot, és várhatóan hamarosan újabb amerikai egységek fogják körbe az iraki fővárost.

A Katarban állomásozó amerikai középső parancsnokságnak meggyőződése, hogy az iraki vezetés aláaknáztatott több hidat Bagdad körül. Úton Bagdad felé az amerikai egységek heves harcokat vívtak az irakiakkal Nedzsef közelében kedden és szerdán. Amerikai jelentések szerint 500 iraki esett el a harcokban. Az amerikaiak két harckocsit vesztettek, de emberveszteségük nem volt - írta az MTI az amerikai AP amerikai hírügynökségre hivatkozva.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet