BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eurodiszkókkal csábítják a szlovákokat

A szlovák kormány két PR ügynökséget bízott meg az EU népszavazás kampányának megszervezésével. A hatóságok azt remélik, sikerül meggyőzni a polgárokat, akik – a görög nagykövet szerint – inkább horgászni mennének május 16-án és 17-én - írja az euro.hu.

2003. március 26. szerda, 09:51

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Creo/Young Rubicon és a Monarch pr ügynökségeket bízta meg a szlovák kormány, hogy az EU népszavazást népszerűsítő reklámkampányt előkészítsék és lebonyolítsák. A szlovákok május 16-án és 17-én járulnak az urnákhoz. Az ügynökségek 478 ezer eurót kaptak e feladat megoldására, s további 478 ezer eurót az unió működésének megismertetésére fordíthatnak majd. A kampány hivatalos jelmondata: “A választási lehetőség a kezünkben van”.
A Pravda szlovák napilap információi szerint a fiatalokat eurodiszkók és koncertek szervezésével próbálják meggyőzni. A nekik szánt üzenet: “Jobb bent, mint kint”. Az Európai Bizottság pozsonyi képviselői már januárban megkezdte saját promóciós kampányukat, amire Brüsszel 250 ezer eurót szánt.

A szlovák kabinet döntését kemény kritikák előzték meg. A görög nagykövet Efsztatiosz Darasz szerint fenyeget az a veszély, hogy az emberek inkább horgászni mennek szavazás helyett.

Ahhoz, hogy a népszavazás érvényes legyen, a szavazati joggal rendelkezők legalább felének le kell adnia voksát

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet