A Creo/Young Rubicon és a Monarch pr ügynökségeket bízta meg a szlovák kormány, hogy az EU népszavazást népszerűsítő reklámkampányt előkészítsék és lebonyolítsák. A szlovákok május 16-án és 17-én járulnak az urnákhoz. Az ügynökségek 478 ezer eurót kaptak e feladat megoldására, s további 478 ezer eurót az unió működésének megismertetésére fordíthatnak majd. A kampány hivatalos jelmondata: “A választási lehetőség a kezünkben van”.
A Pravda szlovák napilap információi szerint a fiatalokat eurodiszkók és koncertek szervezésével próbálják meggyőzni. A nekik szánt üzenet: “Jobb bent, mint kint”. Az Európai Bizottság pozsonyi képviselői már januárban megkezdte saját promóciós kampányukat, amire Brüsszel 250 ezer eurót szánt.
A szlovák kabinet döntését kemény kritikák előzték meg. A görög nagykövet Efsztatiosz Darasz szerint fenyeget az a veszély, hogy az emberek inkább horgászni mennek szavazás helyett.
Ahhoz, hogy a népszavazás érvényes legyen, a szavazati joggal rendelkezők legalább felének le kell adnia voksát
